O nás

o nás

„Dejte dítěti trochu lásky a dostanete zpět stokrát víc“

MCR Beruška bylo založeno v roce 2010. Začínali jsme jako skupina dobrovolníků a maminek na MD. Postupně jsme se zapojili do sociálního života ve Vizovicích a od roku 2012 jsme součástí sítě MC v ČR.

V průběhu let MRC Beruška vystřídalo několik míst ve Vizovicích, kde rozvíjelo své aktivity. Od roku 2015 sídlíme v rodinném domku na Říčanské ulici s velmi příjemnou zahradou.

Naší hlavní činností je provozování Dětské skupiny Beruška pro děti od 1 roku do začátku školní docházky. Celodenní provoz navázal na příležitostné hlídání dětí, které Beruška nabízela už od roku 2010.

Co můžete dále využít z nabídky MRC Beruška:

MRC Beruška nabízí pomocnou ruku všem rodinám s malými dětmi
(zvlášť maminkám na mateřské a rodičovské dovolené) v navázání kontaktu a setkávání se s ženami v podobné životní situaci. Náš kvalifikovaný tým nám umožňuje realizovat naše aktivity na vysoké odborné úrovni (viz. Miniškolka, kroužky).

Vyberte si z nabídky MRC Beruška a konzultujte s námi vaše požadavky a přání.

Tým Berušky

naši lektoři

ADÉLA KOVAČÍKOVÁ

Áďa Berušku v roce 2010 zakládala. Je to mozek i páteř celé organizace. Je vystudovaná zdravotnice, vychovává tři holky a ráda tráví čas s rodinou nebo cestováním. Áďa si dává záležet, aby se děti ve skupinkách měly co nejlépe, neustále se snaží zdokonalovat jak prostředí, tak náplň "výuky" našich malých svěřenců. Pořádá pro děti nejen z našich dětských skupin, ale i z řad veřejnosti Vizovic a okolí, spousty akcí, na kterých se vždy sama podílí.

DAGMAR ŠIMČÍKOVÁ

Dáška patří mezi zakládající členy mateřského centra. Má vystudované učitelství anglického a německého jazyka, zkušenosti z personalistiky a z provozu jazykové školy v Praze. Věnuje se administrativní práci a hlavně výuce anglického jazyka u dospělých studentů, dále pak organizaci kurzů pro děti a projektovým aktivitám. „Beruška je takové naše odrostlé mimino, které už má přes 10 let a já doufám, že ho dotáhneme přes pubertu až k dospělosti či do důchodu,“ říká Dáška o Berušce.

HANA JANÁLOVÁ

Hanka je maminka dvou úžasných kluků, mezi její záliby patří in-line, běh, jízda na kole, plavání a zvířata - věnuje se ráda zahradničení a hlavně včelaření. Vypadá to, že práce s dětmi je Hance souzená, vždycky je umí potěšit a rozveselit:)

MICHAELA MOJŽÍŠOVÁ

Míša je z Vizovic, vychovává dceru Kristýnku, ráda výletuje, sportuje, tráví čas s rodinou a přáteli a je velká milovnice pejsků. "Do týmu Mateřského centra Beruška jsem nastoupila na podzim v roce 2019. Absolvovala jsem rekvalifikační kurz pro předškolní vzdělávání dětí a další semináře, které mi ulehčili nástup do nové profese. V této práci jsem se tzv."našla", moc mě těší a naplňuje. Úsměv dětí a spokojenost rodičů je pro mě velkou odměnou. Je mi ctí být součástí dětství našich malých Berušek."

IVA LUTONSKÁ

„Učení nemusí být jen dril a biflování slovíček, tak proč nenastavit výuku každému individuálně na tělo, aby byla zajímavá a rozmanitá? Člověk se učí celý život, ať už ve škole, v práci nebo ve svém volném čase a já jsem ráda, že s tím studentům MRC Beruška můžu pomáhat a vést je, aby si osvojili cizí jazyk a vylepšili své znalosti,“ říká Iva, která u nás učí už několik let. Má na starosti zejména školáky, učí nejen jazyky, ale poradí si s ostatními školními předměty, se kterými potřebují naši studenti pomoci.

DENISA HÁBOVÁ

Denda u nás začínala pracovat již jako brigádnice při střední škole, práce s dětmi ji vždy bavila, ať už s malými nebo staršími na táborech. Vystudovala pedagogiku předškolního vzdělávání, vychovává malého Jonáška a práci s dětmi se stále věnuje.

EVČA MACHALOVÁ

Evičku od malička baví jakákoliv forma tvoření a ráda tráví čas s dětmi. Líbí se jí pohled na svět očima dětí a práce s nimi ji vždy obohatí. Proto si vybrala pedagogickou střední školu a následně se dostala i na pedagogickou fakultu, kde aktuálně studuje Učitelství společenských věd a výtvarné výchovy. Mimo studium se věnuje výtvarné tvorbě, cestování ale i pohodovému vysedávání u dobré kávy. 🙂

KRISTÝNA MRNUŠTÍKOVÁ

Kristýnka nám s dětmi pomáhá při studiu vysoké školy s pedagogickým zaměřením. S dětmi má velmi hezký vztah a vždy se jí podaří vymyslet nějakou parádní zábavu.

IVANA VOŘECHOVSKÁ

Ivča se k nám přidala v srpnu 2021 a od té doby je naší nedílnou součástí. Práce s dětmi ji velmi baví a naplňuje, sama je maminkou dvou holčiček. Ivča má na starosti kroužky, vede například Sporťáček a Jogínek. Ve volných chvílích ráda vyrazí na dlouhou procházku.

DOMČA MARTINCOVÁ

Domča v MRC Beruška začínala jako absolventka praxe při vysoké škole, kde studuje vychovatelství. Po pár dnech se zde do všeho zamilovala a po splnění praxe zde zůstala nadále jako brigádnice. Kromě práce s dětmi ji baví bruslení, míčové hry, ale také třeba lenošení u filmu.

DANIELA HLAVIČKOVÁ

Daniela pochází ze Slovenska, ale ve Vizovicích žije již 13 let. Práce s dětmi ji vždy bavila a sama má 2 děti. Danča ráda jezdí na kole, plave a bruslí. Ráda také jezdí s rodinou na výlety.

EDITA KOJETÍNSKÁ

Edita je naší novou posilou od roku 2023. S dětmi má bohaté zkušenosti, jelikož pracovala v dětském domově a poté ve školce. Volný čas ráda tráví s rodinou, má ráda plavání a háčkování. Práce s dětmi ji naplňuje a jde to vidět obzvláště na šťastných tvářičkách našich skupinkových dětí.

MIRKA ŠŤASTNÁ

Mirka se do týmu přidala v roce 2023 po úspěšném složení zkoušky na pozici chůvy. Ráda sportuje, mezi oblíbené sporty řadí hlavně jízdu na kole a cvičení tabaty. Mirka má letité zkušenosti s dětmi a nyní, ačkoliv na to nevypadá, je už i babičkou dvěma svým vnoučátkům. Práce chůvy ji naplňuje, jak sama říká: „Sledovat děti, jak se vyvíjí a zdokonalují je úžasné".