O nás

o nás

„Dejte dítěti trochu lásky a dostanete zpět stokrát víc“

MCR Beruška bylo založeno v roce 2010. Začínali jsme jako skupina dobrovolníků a maminek na MD. Postupně jsme se zapojili do sociálního života ve Vizovicích a od roku 2012 jsme součástí sítě MC v ČR.

V průběhu let MRC Beruška vystřídalo několik míst ve Vizovicích, kde rozvíjelo své aktivity. Od roku 2015 sídlíme v rodinném domku na Říčanské ulici s velmi příjemnou zahradou.

Naší hlavní činností je provozování Dětské skupiny Beruška pro děti od 1 roku do začátku školní docházky. Celodenní provoz navázal na příležitostné hlídání dětí, které Beruška nabízela už od roku 2010.

Co můžete dále využít z nabídky MRC Beruška:

MRC Beruška nabízí pomocnou ruku všem rodinám s malými dětmi
(zvlášť maminkám na mateřské a rodičovské dovolené) v navázání kontaktu a setkávání se s ženami v podobné životní situaci. Náš kvalifikovaný tým nám umožňuje realizovat naše aktivity na vysoké odborné úrovni (viz. Miniškolka, kroužky).

Vyberte si z nabídky MRC Beruška a konzultujte s námi vaše požadavky a přání.

Tým Berušky

naši lektoři

ADÉLA KOVAČÍKOVÁ

Áďa Berušku v roce 2010 zakládala. Je to mozek i páteř celé organizace. Je vystudovaná zdravotnice, vychovává tři holky a ráda tráví čas s rodinou nebo cestováním.

DAGMAR ŠIMČÍKOVÁ

Dáška patří mezi zakládající členy mateřského centra. Má vystudované učitelství anglického a německého jazyka, zkušenosti z personalistiky a z provozu jazykové školy v Praze. Věnuje se administrativní práci a hlavně výuce anglického jazyka u dospělých studentů, dále pak organizaci kurzů pro děti a projektovým aktivitám. „Beruška je takové naše odrostlé mimino, které už má 10 let a já doufám, že ho dotáhneme přes pubertu až k dospělosti či do důchodu,“ říká Dáška o Berušce.

HANA JANÁLOVÁ

Hanka je maminka dvou úžasných kluků, mezi její záliby patří in-line, běh, jízda na kole, plavání a zvířata - věnuje se ráda zahradničení a hlavně včelaření. Vypadá to, že práce s dětmi je Hance souzená, vždycky je umí potěšit a rozveselit:)

MICHAELA MOJŽÍŠOVÁ

Míša je z Vizovic, vychovává dceru Kristýnku, ráda výletuje, sportuje, tráví čas s rodinou a přáteli a je velká milovnice pejsků. "Do týmu Mateřského centra Beruška jsem nastoupila na podzim v roce 2019. Absolvovala jsem rekvalifikační kurz pro předškolní vzdělávání dětí a další semináře, které mi ulehčili nástup do nové profese. V této práci jsem se tzv."našla", moc mě těší a naplňuje. Úsměv dětí a spokojenost rodičů je pro mě velkou odměnou. Je mi ctí být součástí dětství našich malých Berušek."

IVA LUTONSKÁ

„Učení nemusí být jen dril a biflování slovíček, tak proč nenastavit výuku každému individuálně na tělo, aby byla zajímavá a rozmanitá? Člověk se učí celý život, ať už ve škole, v práci nebo ve svém volném čase a já jsem ráda, že s tím studentům MRC Beruška můžu pomáhat a vést je, aby si osvojili cizí jazyk a vylepšili své znalosti,“ říká Iva, která u nás učí už několik let. Má na starosti zejména školáky, učí nejen jazyky, ale poradí si s ostatními školními předměty, se kterými potřebují naši studenti pomoci.

DENISA HÁBOVÁ

Denda u nás začínala pracovat již jako brigádnice při střední škole, práce s dětmi ji vždy bavila, ať už s malými nebo staršími na táborech. Vystudovala pedagogiku předškolního vzdělávání, vychovává malého Jonáška a práci s dětmi se stále věnuje.

EVČA MACHALOVÁ

Evičku od malička baví jakákoliv forma tvoření a ráda tráví čas s dětmi. Líbí se jí pohled na svět očima dětí a práce s nimi ji vždy obohatí. Proto si vybrala pedagogickou střední školu a následně se dostala i na pedagogickou fakultu, kde aktuálně studuje Učitelství společenských věd a výtvarné výchovy. Mimo studium se věnuje výtvarné tvorbě, cestování ale i pohodovému vysedávání u dobré kávy. 🙂

KRISTÝNA MRNUŠTÍKOVÁ

Kristýnka nám s dětmi pomáhá při studiu vysoké školy s pedagogickým zaměřením. S dětmi má velmi hezký vztah a vždy se jí podaří vymyslet nějakou parádní zábavu.

IVANA VOŘECHOVSKÁ

Ivča se k nám přidala v srpnu 2021 a od té doby je naší nedílnou součástí. Práce s dětmi ji velmi baví a naplňuje, sama je maminkou 3 leté Adélky. Ve volných chvílích Ivča ráda vyrazí na dlouhou procházku se svým psíkem.

DOMČA MARTINCOVÁ

Domča v MRC Beruška začínala jako absolventka praxe při vysoké škole, kde studuje vychovatelství. Po pár dnech se zde do všeho zamilovala a po splnění praxe zde zůstala nadále jako brigádnice. Kromě práce s dětmi ji baví bruslení, míčové hry, ale také třeba lenošení u filmu.

DANIELA HLAVIČKOVÁ

Daniela pochází ze Slovenska, ale ve Vizovicích žije již 13 let. Práce s dětmi ji vždy bavila a sama má 2 děti. Danča ráda jezdí na kole, plave a bruslí. Ráda také jezdí s rodinou na výlety.