Kroužky

MRC Beruška nabízí každé pololetí vždy od září, respektive od února, blok kroužků pro děti již od 12 měsíců. Kroužky a kurzy jsou vedeny zkušenými lektory s adekvátním vzděláním a dlouholetými zkušenostmi v oblasti práce s dětmi. Rodiče mají na výběr z kroužků pro rodiče s dětmi nebo z kroužků pouze pro děti již bez rodičů. Kurzy probíhají v prostorech MRC, v malých skupinkách, které umožňují individuální přístup a zároveň příležitost pro děti interaktivně spolupracovat s lektorkou, s rodičem nebo i s jinými dětmi. Pro rodiče je zde také jedinečná možnost navázat kontakt s ostatními rodiči, sdílet své zkušenosti, případně si rozšířit znalosti o správním vývoji a poradit se s odborníky.

MALÝ BROUČEK I (od 12 měsíců do 3 let)

Pravidelné cvičení a hraní určené rodičům a dětem od 1 roku. Program je zaměřený jednak na rozvoj komunikace mezi rodiči, dětmi a účastníky navzájem, ale také na rozvoj dalších dovedností dětí jako je koordinace v prostoru, řeč, sebeobsluha nebo výtvarné dovednosti. U dětí se pomocí různých metodických pomůcek rozvíjí jemná i hrubá motorika, děti se seznamují s různým nářadím, cvičí na míčích, zdolávají překážkové dráhy a zlepšují tak i svou kondici.

ADAPŤÁČEK (od 18 měsíců)

Dopolední program pro děti, které budou nastupovat do Dětské skupiny, případně do školky. Vhodné pro maminky, které chtějí své děti připravit na školkový režim a na dětský kolektiv. Děti mohou strávit jedno dopoledne ve skupince s ostatními dětmi, v režimu Dětské skupiny, kde je jim věnovaná speciální péče. Děti si zvykají na pobyt bez maminky, na aktivity, které jsou vhodné pro děti jejich věku. 

MALÝ BROUČEK II (1,5 roku až 3 roky)

Kroužek pro děti bez účasti rodičů. Pravidelné cvičení, hraní a vyrábění, zpívání a tanečky, určené  dětem od 1,5 roku. Vašim dětem se bude věnovat lektorka a vy si můžete v klidu nakoupit nebo odpočinout u kávičky v naší kavárně.

VALÁŠEK (3 – 6 let)

Tento kroužek je zaměřen především na rozvoj tanečních, pohybových a rytmických schopností u dětí. Součástí každé hodiny je důkladné protažení celého těla. Děti se v kroužku naučí základní taneční kroky, jednoduché lidové tance a plno lidových písniček a říkanek. Vzhledem k tomu, že rodiče se těchto kroužků již neúčastní, děti se zde učí také samostatnosti, navazují pozitivní vztahy k dalším dětem a učí se spolupráci. Je to taková malá přípravka na oblíbený Vizovjánek.

ANGLIČTINA PRO PŘEDŠKOLNÍ A ŠKOLNÍ DĚTI (2 ROKY – 13 LET)

Kroužek pro děti, ve kterém se děti hravou formou seznamují s angličtinou. Malé skupinky, zábavný lektor – první zkušenosti s cizím jazykem musí být pozitivní, děti si tak vytvoří pozitivní vztah k cizímu jazyku. Výuka probíhá přirozeným způsobem, pouze v angličtině. U menších dětí výuka probíhá formou her, písniček, básniček a pohybových aktivit.