Kurzy pro děti 2016

krouzky-dny-a-casy

Cvičení miminek a batolátek  (od 2 měsíců do 12 měsíců

Cvičení nejmenších je zaměřeno na správnou manipulaci s dítětem v souvislosti s psychomotorickým vývojem. Zlepšuje koordinaci pohybů, rovnováhu, je zaměřeno na kyčle, na posilování šíjových svalů a vede děti k uvědomování si vlastního těla a k poznávání ručiček a nožiček. Maminky se naučí cviky, kterými uleví dětem od bolestí bříška, a naučí je správně se přetáčet, to vše za doprovodu známých říkanek a písniček. Individuální přístup vyškolených lektorek taktéž zajistí odborné poradenství méně nebo více zkušeným maminkám.

miminkacvičení děti

Malý Brouček (od 12 měsíců do 3 let)

Pravidelné cvičení a hraní určené rodičům a dětem od 1 roku. Program je zaměřený jednak na rozvoj komunikace mezi rodiči, dětmi a účastníky navzájem, ale také na rozvoj dalších dovedností dětí jako je koordinace v prostoru, řeč, sebeobsluha nebo výtvarné dovednosti. U dětí se pomocí různých metodických pomůcek rozvíjí jemná i hrubá motorika, děti se seznamují s různým nářadím, cvičí na míčích, zdolávají překážkové dráhy a zlepšují tak i svou kondici.

vytvarkapohádka

maminkykoluzacka

Taneční a výtvarné hrátky (1,5 roku až 3 roky)

Kroužek pro děti bez účasti rodičů. Pravidelné cvičení, hraní a vyrábění, zpívání a tanečky, určené  dětem od 1,5 roku. Vašim dětem se bude věnovat lektorka a vy si můžete v klidu nakoupit nebo odpočinout u kávičky v naší kavárně.

Něžná náruč rodičů (1 – 4 roky)

Novinka v MRC Beruška! Chcete zapojit i ostatní členy rodiny do aktivního hlídání? Stará se vám o děti občas babička, teta, strýc nebo tatínek? Připravili jsme pro vás nový kroužek, který nabídne i ostatním členům rodiny aktivity vhodné pro vaše děti! Kurz je vhodný pro všechny rodinné příslušníky a otvíráme ho zkušebně vždy jednou za 14 dní v sobotu dopoledne. S lektorkou si děti zazpívají, zatančí, naučí se básničky a říkadla, zkusíme si i něco namalovat.

Malý Valášek aneb Tanečky pro malé drobečky (1,5 – 3 roky)

Tento kroužek je zaměřen především na rozvoj tanečních, pohybových a rytmických schopností u dětí. Součástí každé hodiny je důkladné protažení celého těla. Děti se v kroužku naučí základní taneční kroky, jednoduché lidové tance a plno lidových písniček a říkanek. Vzhledem k tomu, že rodiče se těchto kroužků již neúčastní, děti se zde učí také samostatnosti, navazují pozitivní vztahy k dalším dětem a učí se spolupráci.

Velký Valášek (4 – 6 let)

Taneční kroužek zaměřen na rozvoj pohybových schopností u dětí, pokračování Malého Valášku pro starší děti. Kroužek připravuje děti na drobná vystoupení v rámci společenských akcí MRC Beruška a děti, které se ho účastní, dostávají malou průpravu na tolik oblíbený Vizovjánek.

 

tanecky lepsi spolecnataneck

Sporťáček (2,5 – 4 roky, 4 – 6 let)

Tento kroužek je určený pro všechny kluky a holky, kteří si rádi hrají a sportují. Mohou se těšit na nové a zajímavé hry, ale také na klasické a oblíbené hry s míčem či nářadím, díky kterým se děti „vyřádí“ a odreagují. Nezapomeneme ani na tolik oblíbené trampolínky. Při výběru sportovních aktivit vycházíme z věku a šikovnosti dětí.

Taneční krůčky (3 – 5 let)

Moderní tanec (6 – 12 let)

Veselá flétnička (4 – 6 let)

Nabízíme skupinovou výuku hry na flétnu s tím, že u dětí
• předškolního věku je upřednostňován hravý způsob pískání plný hudebních a hudebně pohybových her a tradičních či netradičních aktivit s tímto hudebním nástrojem,
• školního věku je zvolen klasický způsob výuky

Trampolínky (1. a 2.třída)

Pohybový kroužek pro malé školáky. V malé skupince prvňáčků či druháčků se zaměříme na kruhový trénink, posilování , protahování, v případě hezkého počasí si můžeme i zaběhat! Součástí cvičení bude i pravidelný trénink na trampolínkách.

Výtvarka (6 – 8 let)

Výtvarný kroužek zaměřený na práci s rozličnými předměty je zaměřen na rozvíjení tvořivosti a fantazie dětí i dospělých. Nedílnou součástí je povzbuzování dětí k tomu, aby výtvarnými prostředky a bez obav vyjadřovaly své pocity, myšlenky, nápady a svůj pohled na svět. Pro starší děti může kroužek posloužit jako příprava na výtvarné školy, dospělí zde mohou strávit příjemné a inspirativní chvilky relaxace.

 

 

Angličtina/němčina pro školáky (již od 1.třídy)

Zábavné lekce angličtiny/němčiny určené jak pro děti, které s angličtinou/němčinou teprve začínají, tak pro děti, které se s cizím jazykem již někdy setkaly. Děti se během prvních pěti let učí řeč a její pravidla pouhým poslechem při běžných aktivitách a hře, přičemž každé dítě je jiné a učí se jinak, proto je v naší hravě formě výuky zajištěn prostor nejen pro říkanky nebo písničky, ale i na pohybové aktivity spojené s výukou angličtiny/němčiny nebo na výtvarnou kreativitu. Zajistíme dětem zábavu a individuální přístup zkušených lektorů.

Angličtina pro teenagery (6.-9. třída)

Cílem tohoto kurzu je vytvořit u dětí pozitivní vztah k angličtině, která dnes patří takřka k základnímu vzdělání. Chceme teenagery nadchnout pro tento cizí jazyk, klademe důraz na komunikaci a rozvoj plynulého projevu studentů. Věnujeme se zajímavým konverzačním tématům, doplňujeme si nedostatky v gramatice, kterou se učíme ve škole a hlavně se snažíme udělat angličtinu zábavnější. Pro děti skvělý způsob, jak se naučit něco nového bez stresů ze známek a písemek.

Volně přístupná herna

V čase volné herny si s dětmi můžete přijít pohrát, k dispozici je kuchyňka, kde si lze uvařit kávu nebo čaj a využít občerstvení. Informujte se u nás v případě zájmu!